WordPress Sitesi İçin Mükemmel Tema Seçme İpuçları

admin

Updated on:

wordpress tema

WordPress sitesi için mükemmel tema seçme ipuçları ‘nı sizlerle paylaşıyoruz.
Hepimiz biliyoruz ki, web sitesi veya blog teması aradığımızda özellikle ilk sitemiz olacak ise heyecanlı olduğu kadar bunaltıcı gelebiliyor.

WordPress, web sitenizi oluşturmak için şaşırtıcı, ancak kurulumu kolay bir platformdur.

Bununla birlikte, hızlı bir şekilde tema seçmek gerçekten kolay değil, çünkü bugün internette çok fazla ücretli ve ücretsiz temalar var. Tüm bu temalar, işletme kategorilerinize uyacak şekilde tasarlanmıştır. Ve, her tema diğerinden daha iyi görünebiliyor.
Peki nasıl bilebilirsiniz, hangi tema sizin için mükemmel?

Web sitenizin genel performansını etkilediğinden her yönü ile uygun bir tema seçmek gerçekten önemlidir.

Arka plan renginden, yazı tipi türüne, yazı tipi renginden ve yazı tipi boyutundan kenar boşluğu boyutuna ve kullanılacak olan modül konumlarına kadar, web siteniz veya blog temanız ziyaretçilere nasıl görüneceğini belirleyecektir.

wordpress sitesi için tema seçme
WordPress Sitesi İçin Mükemmel Tema Seçme İpuçları 1

Aklımıza gelen ilk soru: Ücretsiz tema veya ücretli tema mı?

WordPress’de ortalama 3000 ücretsiz tema var, herkese ücretsiz tema doğal olarak cazip gelmektedir. Ama haklı olarak tema yapımcıları “tamamen ücretsiz gibi bir şey yoktur” diyor.

Bedava temalar, mobil yanıt vermeme, renk özelleştirmeleri vb. eksikliği gibi bazı kısıtlamalarla birlikte gelir. Kısıtlamaların kaldırılması için ücret ödemeniz gerekiyor.

Ücretsiz temaya iyi gözle bakmamamızın başlıca nedeni, desteğin olmamasıdır.

Ancak kodlarla aranız iyi ise kendiniz temayı düzenleyebilirsiniz.

Tema yapımcısı tarafından herhangi bir yardım veya destek almanız çok zor olabilir. Dolayısıyla, kişisel hobi ya da ilgi alanınız için bir blog başlatmak istemiyorsanız, ücretli bir tema araştırmanızı öneririz.

Her web sitesinin internet dünyasında tanınma amacı vardır. Bu amaç, seçtiğiniz temanın türünüzden etkilenir. Aşağıdaki ipuçları, sizlerin blog veya web sitesi için en iyi WordPress temasını seçmenize yardımcı olacaktır.

Seçiminizin bağlı olduğu üç temel şey var:

Bütçe: Cebiniz tema üzerinde ne kadar harcama yapmaya izin verir? Ücretli temalar düşündüğünüz kadar pahalı değildir. Bu premium temalar, iyi bir destek ve hizmet aldığınız yerde harcama yapmaya değer.

Amaç: Ne amaçla blog veya web sitesi inşa etmeyi planlıyorsunuz?. Hayat deneyimlerinizi paylaşmak için veya bir hobi olarak başlatmak isterseniz, ücretsiz bir temayı seçebilirsiniz.

Gerekli özellikler: Ücretsiz temanın, blogunuz veya web siteniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm önemli özelliklere hizmet edip etmediğini kontrol edin. Çekici bir açılış sayfası ve piksel uyumu mükemmel mobil web sitesi gibi harika özellikler istiyorsanız, kesinlikle premium tema almalısınız.

WordPress temasını seçerken diğer teknik yönleri kontrol edilmelidir:

SEO dostu bir yapı: Google’ın kullandığınız temayı sevdiğinden ve anladığından emin olun. Kısacası, tema Arama motoru sıralamalarını sürdürmek için SEO dostu olmalı.

Her tarayıcıyla uyumluluk: Web siteniz, dünyanın dört bir yanından gelen tüm ziyaretçiler tarafından küresel olarak görülebildiğinden, hangi tarayıcıyı kullandıklarını asla bilemezsiniz. Temanızın tüm tarayıcılar tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol edin.

Özelleştirilebilir tasarım: Kişisel tercihinize uyacak şekilde varsayılan özelliklerin bazılarını değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden almayı düşündüğünüz temanın en azından temel özel seçenekler sağlayıp sağlamadığını kontrol edin.

Eklentiler: Geliştirilmiş özellikler ve işlevler sunmak için hemen hemen tüm önemli eklentileri destekleyen bir temayı seçmek, temadan uzun süre verim almanızı sağlayacaktır.

Çok dilli: Yabancı ülkelerden gelen ziyaretçi ve müşteriler, tedarikçiler ve diğer işletmelerle uğraşıyorsanız, temanızın çok dili desteklediğinden mutlaka emin olmalısınız. Web sitenizi ziyaretçilerin kendi anadillerinde görmeleri için buna ihtiyacınız olacaktır.

Destek: Tema yapımcısının, satışa sunduğu temayla ilgili herhangi bir konuda kapsamlı destek sunduğunu kontrol edin. Premium temaların en büyük avantajı kesinlikle genel bir forum, canlı sohbet ve e-posta ile ticket sisteminin birleşimi yoluyla en iyi desteği sunmaktadır.

Puanlar: Tema çok satılıyor ise, müşterilerin incelemeleri de çok olacaktır. Bununla birlikte, tema yapımcısı müşteriler tarafından gündeme getirilen sorunların üstesinden gelebiliyor mu diye incelemeleri okurken bir temanın genel kalitesi hakkında detaylı fikir edinebilirsiniz.

Bu önerilere dikkat ettiğinizden ve web siteniz veya blogunuz için en iyi temayı aldığınızdan emin olun.

Hangi temayı kullandığınızı lütfen aşağıdaki yorum alanında diğer benimseom okuyucuları ile paylaşın:)

Yorum yapın